O konkursie

Weź udział w konkursie Europeana Video Remix na najciekawszy montaż dokumentów dostępnych w europejskiej bibliotece cyfrowej – Europeanie. Wybierz jeden z czterech proponowanych tematów, pobierz obraz, zdjęcie, dźwięk, wideo, obiekt cyfrowy, dodaj komentarz i zmontuj swoją historię. Skomponuj krótki film wideo, prześlij link do wybranej platformy i wygraj nagrodę.

Interesuje Cię historia? Przypominamy o rocznicach: mija sto lat od wybuchu I Wojny Światowej i dwadzieścia pięć lat transformacji ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej w 1989 roku! Chciałbyś odtworzyć modę sprzed kilku dekad lub powiązać stare projekty z nowymi kolekcjami? Poznaj pokazy mody i style z przeszłości! Interesujesz się technologiami? Dowiedz się więcej o mediach i zrekonstruuj ich rozwój!

Nasz przewodnik podpowie Ci jak zrobić remiks.

Przewodnik w PDF możesz pobrać tutaj.

Europeana to zbiór dokumentów o historii i kulturze Europy, który chcemy przybliżyć młodym ludziom za pośrednictwem konkursu Europeana Video Remix. Internauci w ramach wyzwania lub zadania w szkole mogą pobrać materiały historyczne dostępne na otwartych licencjach i w domenie publicznej, aby następnie kreatywnie je przetworzyć. Filmy konkursowe mogą w całości opierać się na udostępnionych archiwaliach lub tylko w części. Wszelkie artystyczne zabiegi – animacje, grafiki, muzyka, sample, fragmenty autorskich filmów i prywatne zdjęcia – są mile widziane.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu Europeana Awareness, współfinansowanego przez Komisję Europejską.